Informatie over drones bij NAVO-basis Brunssum blijft geheim
Defensie wil weinig informatie delen over verdachte drones die eind november 2025 bij het NAVO-hoofdkwartier JFC in Brunssum zijn gezien.
Het ministerie is bang dat mogelijke vijanden anders ontdekken waar zwakke plekken in de beveiliging zitten. Dat heeft Defensie laten weten op een Woo-verzoek (Wet open overheid) van RTL Nieuws.
De drones werden ook gezien bij andere plekken in Zuid-Limburg, zoals Maastricht Aachen Airport en Chemelot. Er werd een helikopter ingezet om de meldingen te onderzoeken.
Volgens Defensie kunnen drones gevaarlijk zijn voor het vliegverkeer en de militaire veiligheid. Defensie kan drones verstoren of uit de lucht schieten, maar wil niet vertellen hoe dat precies gebeurt.
Ook blijft onduidelijk of er na november nog meer drones zijn gesignaleerd.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.