Minder vuurwerkschade in Brunssum

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 21/01/2015 om 15:57
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 22:02

In Brunssum is tijdens de jaarwisseling voor 12.000 euro aan vuurwerkschade ontstaan. Dat is ongeveer de helft van de jaarwisseling daarvoor. Toen werd er voor 22.500 euro vernield in de openbare ruimte. Het gaat dan onder meer om verkeersborden, afvalbakken en straatmeubilair.

Rond de jaarwisseling werden in Brunssum 26 hondenpoepbakken, één-vijfde van het totaal, en 10 papierbakken met vuurwerk opgeblazen. Dat blijkt uit cijfers die de gemeente Brunssum woensdag heeft bekendgemaakt.

Vijf verkeersborden werden met vuurwerk vernield. Vorig jaar waren dat er nog 20. Bij het Meldpunt Overlast van de gemeente Brunssum kwamen 11 meldingen en klachten binnen over vuurwerk.

Ondanks de afname vindt de gemeente de omvang van de schade onacceptabel. “We zitten op het niveau van drie jaar geleden”, zegt burgemeester Luc Winants. “Dat vonden we toen kwalijk, en dat vinden we nog steeds”.

De gemeente beraadt zich op maatregelen om overlast door vuurwerk verder terug te dringen.

 

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties