Landgraaf gaat wateroverlast in Rimburg aanpakken


Om wateroverlast in en rondom Rimburg beter aan te pakken, hebben de gemeente Landgraaf en Waterschap Limburg de handen ineengeslagen. De samenwerking werd dinsdag officieel bekrachtigd met een ondertekende overeenkomst.
In het heuvelachtige Rimburg kan het bij hevige regenval flink misgaan. Afstromend water zorgt er regelmatig voor problemen. "Wateroverlast vraagt om maatwerk", zegt Josette van Wersch, bestuurder bij Waterschap Limburg. Daarom is de afgelopen tijd uitgebreid hydrologisch onderzoek gedaan en zijn samen met inwoners van Rimburg mogelijke maatregelen uitgewerkt. "Met praktische maatregelen beschermen we het dorp beter tegen hevige regenval en vergroten we de leefbaarheid, terwijl we recht doen aan het bijzondere karakter van dit gebied", voegt wethouder Bart Smeets daar nog aan toe.
De gemeente en het waterschap willen het regenwater voortaan eerder opvangen en beter begeleiden naar de rivier de Worm, zodat het niet langer via het vuilwaterriool hoeft te worden afgevoerd. In de komende periode werken beide partijen de ontwerpen verder uit, voeren zij de benodigde onderzoeken uit en starten ze met het verkrijgen van vergunningen en gronden.
De aanpak in Rimburg maakt deel uit van een groter regionaal project tegen wateroverlast. Ook het centrum van Eygelshoven is een belangrijk aandachtsgebied. Tijdens een noodweer in juni 2021 werd daar 78.000 kubieke meter water niet afgevoerd. Inmiddels zijn maatregelen genomen om herhaling te voorkomen, zoals het tijdelijk sluiten van de stuw bij het stuwmeer Cranenweyer en de aanleg van een regenwaterbuffer net over de grens in Duitsland.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.
