Schachtwiel in Brunssum krijgt feestelijke verlichting

Foto: HKV Mijn Brunssum
Gepubliceerd op 6/08/2026 om 10:51
Laatst bewerkt op 6/08/2026 om 11:32

Het schachtwiel aan de Akerstraat in Brunssum wordt op maandag 10 augustus officieel verlicht. Daarmee krijgt het markante monument van de voormalige Staatsmijn Hendrik ook in de avonduren een prominente plek in het straatbeeld.

De verlichting is tot stand gekomen dankzij een samenwerking tussen de gemeente Brunssum en de Werkgroep MijnVerleden van Heemkundevereniging Mijn Brunssum. Oud-koempel Frans Cals zette zich jarenlang in om het plan te realiseren.

Tijdens de ceremonie staan vertegenwoordigers van de gemeente, de werkgroep en het MijnMuseum Heerlen stil bij de betekenis van het schachtwiel en het mijnverleden van Brunssum. Frans Cals en wethouder Hugo Janssen schakelen vervolgens gezamenlijk de verlichting in.

De bijeenkomst begint om 21.00 uur en wordt muzikaal omlijst met het traditionele Glück Auf-lied, gezongen door oud-koempels. Met de verlichting wil Brunssum het mijnverleden en het bijbehorende erfgoed zichtbaar houden voor toekomstige generaties.

Reclame

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Advertenties