Koningsvogelschieten in Schinnen met kans op nieuwe keizer
Schutterij St. Sebastianus Schinnen organiseert op zondag 13 september het traditionele koningsvogelschieten. Dit jaar staat er extra veel op het spel: huidig koning Glenn Crauwels kan voor de derde keer op rij de vogel afschieten en daarmee de keizerstitel bemachtigen.
De laatste keizer van de schutterij was de heer Cals. Hij schoot in 1872 voor de derde maal de koningsvogel naar beneden en werd toen tot keizer gekroond.
Onder het motto ‘Sjeet um aaf!’ begint het schieten om 15.00 uur op de schutterslocatie aan de Breinderweldweg in Schinnen. Bezoekers kunnen zelf deelnemen aan het schieten op de burgervogel. Daarvoor is het wel noodzakelijk om een geldig identiteitsbewijs bij zich te hebben. Jongeren van 10 tot en met 16 jaar kunnen op de jeugdvogel schieten.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.