Demonstratie tegen noodopvang zonder problemen verlopen
Een demonstratie tegen de komst van een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers op het Megalandterrein in Landgraaf is zonder problemen verlopen. Zo'n honderd mensen protesteerden zaterdag bij het Autokino tegen de opvang. Tegelijkertijd kregen omwonenden op het terrein zelf de gelegenheid om de locatie te bezoeken en vragen te stellen.
Op Megaland zullen 300 asielzoekers gedurende twee jaar worden opgevangen.
Tijdens Pinkpop verhuizen ze tijdelijk naar andere locaties. Er is 24 uur per toezicht en begeleiding. De bewoners mogen tussen 22 uur en 7 uur ’s ochtends het terrein niet verlaten. In 2023 werden op deze plek al eerder 150 asielzoekers opgevangen.
Organisator Kelly Overmars uit de buurt Eikske werd van overheidswege omwille van de veiligheid gedwongen om een tegendemonstratie op het terrein van het Autokino achter hekken te houden. Ze hekelde in een toespraak vooral dat de buurt niet in de besluitvorming was meegenomen. Na afloop zei ze zich geen illusies te maken om de opvang tegen te kunnen houden. Een van haar bezwaren is dat de opvang te dicht bij een woonwijk is.
In 2023 verliep de opvang volgens gemeente en toezichthouder zonder incidenten. De verwachte kosten van de noodopvang – ruim achttien miljoen – komen voor rekening van het Rijk.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.