Romeinse villa en kerkhof gevonden
Bij Gangelt zijn archeologische resten van een Romeinse villa en een kerkhof gevonden. De vondst werd onlangs gedaan op het traject van het laatste deel van de B56n, tussen Gangelt en Heinsberg.
Het gebied werd de afgelopen twee jaren doorzocht. Uit de ruim 2700 vondsten werd duidelijk dat op het stuk tussen Waldenrath en Pütt al rond 900 voor Christus gebouwen stonden.
Naast de diverse graven werd ook een gedeelte van een urn gevonden. De Romeinse villa die gevonden werd bestond vermoedelijk uit meerdere etages en was ongeveer 170 m² groot.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.