WOZ het laagst in Heerlen en Kerkrade
Heerlen en Kerkrade hebben de laagste gemiddelde WOZ-waarde van het land. Woningen zijn in die gemeenten ongeveer 240.000 euro waard. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat woensdag de nieuwste WOZ-waarden publiceerde.
Limburg kende daarbij de grootste toename van alle provincies, met 11,9 procent, maar de verschillen zijn groot. De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Limburg is dit jaar uitgekomen op 348.000 euro. Landelijk steeg de gemiddelde WOZ-waarde met 10,3 procent, een sterkere groei dan in de twee voorgaande jaren.
In zes Limburgse gemeenten blijft de gemiddelde WOZ-waarde bovendien onder de drie ton. De sterkste stijging in Limburg was zichtbaar in Mook en Middelaar, waar de WOZ-waarde met 14 procent toenam. Met een gemiddelde van 514.000 euro is die gemeente ook de absolute koploper binnen de provincie. Geen enkele andere Limburgse gemeente komt boven de vijf ton uit. Aan de andere kant van het spectrum staat Valkenburg aan de Geul, waar de gemiddelde WOZ-waarde met 9,6 procent toenam: de kleinste stijging in de provincie.
De WOZ-waarde is de door gemeenten vastgestelde marktwaarde van woningen en speelt een rol bij onder meer de onroerendezaakbelasting, inkomstenbelasting en waterschapsbelasting. Ook veranderingen in de woningvoorraad, zoals nieuwbouw en sloop, kunnen de gemiddelde waarde per gemeente flink beïnvloeden.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.