Vernieuwingsgroep bezorgd over wegvallen openbaar vervoer in Amstenrade en Oirsbeek

Foto: (c) ZO-NWS | iStock
Gepubliceerd op 10/02/2026 om 10:40
Laatst bewerkt op 10/02/2026 om 10:57

Het openbaar vervoer in Amstenrade en Oirsbeek ligt op z’n gat en de Vernieuwingsgroep in de gemeenteraad van Beekdaelen maakt zich daar zorgen om. Vooral voor ouderen is volgens de partij sprake van een onhoudbare situatie.

De partij wil dat het gemeentebestuur naar mogelijke oplossingen kijkt.

Door de werkzaamheden aan de Provincialeweg Zuid is er dit hele jaar geen doorgaand verkeer mogelijk. Op een pendeldienst tussen Amstenrade en Hoensbroek na, is het openbaar vervoer vervallen.

De Vernieuwingsgroep wil weten wat het gemeentebestuur eraan gedaan heeft om met alternatieven te komen. De genoemde Wensbus ziet de partij niet als een volwaardig en flexibel alternatief. Ook vindt men dat de gemeente hierover in gesprek moet met de inwoners.

Reclame

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Advertenties